Buďte blíž k zelené budoucnosti

Záleží nám na životním prostředí i lepší kvalitě vašeho života.

Mají nízké provozní náklady

Elektrická auta nepotřebují olej, palivové filtry, výměnu rozvodů či řemenů – jejich pohonné ústrojí má přibližně desetkrát méně součástek, než spalovací motor. Díky rekuperaci energie také výrazně šetří brzdové obložení. 

Poskytují vysoký výkon

Elektromobily poskytují vysoký výkon a mají mnohem vyšší účinnost než vozidla se spalovacím motorem. Maximum točivého momentu od nulových otáček zajistí svižnou akceleraci.

Šetří životní prostředí

Elektrické vozy nemají výfuk a do svého okolí nevypouští žádné škodlivé emise. V celkovém cyklu lze díky využití elektřiny z obnovitelných zdrojů dosáhnout snížení emisí CO2 až o 85 procent. Elektrifikovaná vozidla šetří své okolí také díky bezhlučnému provozu. Škoda Auto klade důraz na ekologickou výrobu i důslednou recyklaci a opětovné využití modulárních baterií vozů iV.

Elektrifikace pro každého
Do roku 2030 představíme nejméně tři další elektrické vozy řady Škoda iV. Pokrok v technologiích, výrobních procesech i službách již nyní představuje elektrifikovaná vozidla jako atraktivní řešení pro individuální či firemní mobilitu.
Nabíjení kdekoliv, kdykoliv
Až 35 000 veřejných nabíjecích stanic bude v České republice existovat do roku 2030. Což umožní uživatelům elektrických vozů dobíjet tam, kde potřebují, a kdy potřebují. Služby aplikací a karet Powerpass pro soukromé zákazníky a Chargee pro firemní zákazníky již nyní zajišťují přístup k nabíjecím stanicím po celé Evropě.